Greckie praktyki zawodowe w ramach Erasmusa

        W dniach od 16.10.2018r do 29.10.2018r. młodzież naszej szkoły z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum reklamy oraz technikum logistycznego brała udział w praktykach zawodowych w Grecji w miejscowości Leptokaria.

Na stażu zdobywali nową wiedzę i doświadczenie oraz rozwijali kompetencje interpersonalne i językowe. Praktykanci otrzymywali do wykonania zadania, z którymi musieli się zmierzyć.  Między innymi samodzielnie przygotowywali potrawy i napoje (live cooking), obsługiwali gości restauracji hotelowej, pracowali na stanowiskach barmańskich. Ponadto uczniowie klasy reklamy poszerzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania ofert sprzedażowych, usług reklamowych oraz projektowania logo i logotypu wybranych produktów reklamowych. Z kolei uczniowie technikum logistycznego poznawali warunki spedycji i funkcjonowania różnych przedsiębiorstw w Grecji.

Wszyscy uczestnicy stażu korzystali z różnorodnych form doskonalenia umiejętności zawodowych, takich jak: wykłady, praktyki wyjazdowe, warsztaty.

Wyjazd nie ograniczył się jedynie do pracy, ale również umożliwił praktykantom bliższe poznanie bogatej kultury, historii i różnych zwyczajów greckich poprzez udział w wycieczkach do: Aten, Meteorów, na masyw Olimpu. Młodzież brała również udział w wieczorze greckim i rejsie statkiem na wyspę Skiatos.

   Wszyscy uczestnicy wrócili bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia, pełni wrażeń i……..z listem gratulacyjnym od greckiego partnera.

       Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu Erasmus+, bo naprawdę warto!!!!!

K. Fidelus, M. Kubasiak, I. Bogacz