Kolejna grupa młodzieży na praktykach zawodowych w Grecji

14 marca 2019roku  39 uczniów technikum hotelarskiego i organizacji turystyki, wraz z opiekunami, udało się do Grecji na praktyki. Po długiej i męczącej podróży uczestnicy dotarli do Grecji. Pierwsze godziny pobytu w Leptokarii upłynęły pod znakiem odpoczynku i relaksu ale nie zabrakło również pracy, a raczej przygotowania do niej. Mimo, że praktyki zaczynamy od poniedziałku uczestnicy przeszli już szkolenie z zakresu BHP oraz zapoznali się z zasadami działania hotelu w jakim się zatrzymaliśmy. Wszystko po to aby bezpiecznie i dobrze spędzić najbliższe dwa tygodnie.

Pierwszego dnia w Grecji uczestnicy udali się na masyw olimpijski aby odwiedzić znanych nam z mitologii bogów zasiadających na szczycie góry Mitikas i doświadczyć piękna przyrody, która nas otacza. Z punktu obserwacyjnego na wysokości prawie tysiąca metrów nad poziomem morza mogli obserwować z jednej strony potężne masywy górskie a z drugiej panoramę riwiery olimpijskiej. Wybrali się również na spacer po wąwozie Enipeas, który kończy się „Wannami Afrodyty” gdzie bogini zwykła zażywać kąpieli. Dzień zakończyli na wspólnej integracji, na której ich zadaniem było wymyślenie wieczornych aktywności dla siebie i innych uczestników projektu co też wpadło im do głowy zobaczymy już za kilka dni a tym czasem możemy się przyjrzeć jak pomogli przy organizacji „Speed dating’u”

Tydzień pracy uczniowie kierunku hotelarskiego rozpoczęli zapoznaniem się z obiektem, w którym będą pracować i wykonywali pierwsze prace porządkowe takie jak poranne przygotowanie hotelu i housekeeping. Natomiast Technicy Obsługi Ruchu Turystycznego na spotkaniu zapoznawczym, prowadzonym przez pilotki-rezydentki o wieloletnim stażu, dowiedzieli się jak wyglądają ich zajęcia i jak rozpocząć pracę w branży.

Dzień zakończyliśmy świętowaniem potrójnych urodzin, a wśród solenizantów znalazła się uczennica z Suchej Beskidzkiej! Jeszcze raz STO LAT!

Kolejne dni upływały na codziennych zadaniach zawodowych, doskonaleniu umiejętności językowych oraz poznawaniu greckiej kultury.

Dwa tygodnie w słonecznej Grecji minęły niemal w oka mgnieniu. Po uroczystym rozdaniu certyfikatów ukończenia praktyk przez prezesa Olimpus Education – instytucji, która nas tutaj przyjęła – uczestnicy zapakowali swoje walizki do autokaru gotowi do powrotu do swoich domów.

Pobyt w Grecji sprawił, że uczniowie nabyli wiele nowych umiejętności, przydatnych w ich przyszłych zawodach a także mieli okazję poznać, dotknąć i zasmakować uroków życia w Helladzie. Mamy nadzieję, że te wszystkie doświadczenia pozwolą im lepiej i odważniej wejść na rynek pracy, czego im naturalnie życzymy!