Zawodowy świat bliżej nieba

W dniu 25.09.2019 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka zawodoznawcza klas III HO oraz III L/R (grupa logistyczna). Uczniowie wraz z opiekunami wycieczki p. B. Konieczną, P. E. Kiełbus oraz p. E. Syc udali się z wizytą na Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie (Kraków Balice). Podczas wycieczki uczniowie oraz opiekunowie wzięli udział w programie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Lotniczej, realizowanym na terenie portu lotniczego. Pierwsza część spotkania miała formę wykładową, gdzie całość wycieczki została podzielona na dwie grupy. Każda z grup realizując część drugą udała się na mini lotnisko gdzie uczniowie oraz opiekunowie próbowali swoich sił jako stewardesy oraz stewardzi, bagażowi, kontrolerzy, pracownicy służby celnej ,a nawet jako piloci (modelu) samolotu pasażerskiego. Część trzecia odbywała się już na samym terminalu, gdzie uczniowie jako bezpośredni uczestnicy ruchu lotniczego mogli obserwować prace wykonywane na lotnisku lub chociażby poznać tajniki kołowania samolotów czy także ich załadunku lub procesu tankowania. Na zakończenie wszyscy udali się ponownie do sali wykładowej gdzie miała miejsce część ostatnia programu edukacyjnego – prezentacja oraz quiz z przyswojonych treści. Sam wyjazd oraz zebrane liczne doświadczenia na długo pozostaną w pamięci uczniów zarówno z punktu widzenia obserwatora jak i przyszłego pracownika oraz pasażera, niosąc ze sobą cenną wiedzę.