Dzień Edukacji Narodowej oraz Narodowe Czytanie 2019

14 października 2019 roku już po raz drugi w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa odbyło się Narodowe Czytanie. Zostało ono   połączone z obchodami Święta Edukacji Narodowej. W tym roku lekturą narodową Polaków w ramach akcji stał się zbiór zatytułowany „Nowele polskie”. W naszej szkole przeczytano fragmenty: „Dymu” M. Konopnickiej, „Katarynki” B. Prusa, „Dobrej pani” E. Orzeszkowej, „Sachema” H. Sienkiewicza,           „Rozdzióbią nas kruki i wrony…” S. Żeromskiego oraz „Orki” W. S. Reymonta. Zebrani na uroczystości mogli wysłuchać tekstów czytanych przez: Starostę Powiatu Suskiego- Pana Józefa Bałosa, Dyrektora Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa- Panią Anetę Drobny, Panie Wicedyrektor: Łucję Mikołajek- Pater, Ewę Kozinę i Annę Paleczną -Wybranowską, jak również nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Narodowe Czytanie nie tylko stało się formą popularyzacji czytelnictwa, ale przede wszystkim dowodem na piękno i ponadczasowość polskiej literatury.

          Klasa 2L/R pod opieką wychowawcy- Pani Katarzyny Michałek przygotowała i przedstawiła część artystyczną. Uczniowie złożyli Dyrekcji i nauczycielom piękne,  a zarazem jakże spontaniczne życzenia. Podczas uroczystości Pani Dyrektor- Aneta Drobny wręczyła nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz   akty nadania kolejnych stopni awansu zawodowego. Przyjęła również ślubowanie od klas pierwszych oraz złożyła nauczycielom życzenia z okazji  ich święta.    

W dniu 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel, połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Ponadto, odczytano fragmenty ośmiu Nowel polskich, zaproponowanych przez Parę Prezydencką w ramach Narodowego Czytania.

W uroczystościach czynny udział brała dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, a także zaproszony gość, starosta powiatu suskiego, pan Józef Bałos.

Część artystyczna została przygotowana przez klasę 2 LR, wraz z opiekunem, panią Katarzyną Michałek.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji święta.