Rekrutacja Ambasadorów do projektu „Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę”. Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Trwa od 2 do 30 listopada.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym także i w naszej szkole!). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.                                               

 Już dziś zachęcamy uczniów do rekrutacji na Ambasadorów czytelnictwa w naszej szkole. Podobnie jak w ubiegłych latach, bardzo ważnym elementem projektu jest zaangażowanie uczniów w promocję czytelnictwa wśród swoich rówieśników. W tym roku rekrutowanych zostanie  aż 1500 uczniów szkół średnich, którzy otrzymają darmową koszulkę z kodem dającym w listopadzie dostęp do 12 bestsellerów i dzięki temu staną się „mobilną wypożyczalnią książek” dla swoich koleżanek i kolegów. Koszulkę do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” zaprojektował znany artysta Jan Kallwejt.

Do akcji uczniowie mogą zgłaszać się do 18 października za pomocą formularza na stronie http://ambasador.czytajpl.pl