Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę” wraz z podziękowaniem

W sobotę, 16 listopada w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stryszawie odbyła się dziewiętnasta już edycja Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”, którego celem jest powrót do tradycyjnej kuchni oraz popularyzacja i promocja tradycji kulinarnych regionu Podbabiogórza.

Dzięki konkursowi pozyskiwane są stare przepisy naszych babć i przekazywane młodemu pokoleniu by nie zaginęły oraz, żeby te dawne, smaczne potrawy wciąż gościły na naszych stołach. Podczas imprezy prezentowane są stroje regionalne oraz piękne dekoracje stołów.

W XIX edycji wzięło udział 12 kół gospodyń wiejskich oraz ekipa naszej szkoły Zespołu Szkół im. W. Witosa. Tematem przewodnim był królik. Różnorodność potraw i dań była ogromna. Nie brakowało zup, pasztetów, sałatek, pierożków. Nasza szkoła przygotowała piękne nakrycie stołu oraz regionalne przysmaki:

  • pasztet z królika z domowym chlebem z sosem chrzanowym i żurawinowym
  • krupnik z kaszą perłową z pulpecikami z mięsa królika
  • królik w warzywach korzeniowych z kluskami szpinakowymi i szarymi
  • zestaw surówek z kiszonej białej i czerwonej kapusty oraz buraczki tarte
  • nalewkę truskawkową na miodzie z nutą cytryny

Wyróżnienie za estetykę podania potraw i wystrój stołu otrzymali nasi reprezentanci z klasy 3 GA wraz z opiekunami, panią Moniką  Domasik oraz panią Anną Głuszek. Dodatkowo każda uczestnicząca w konkursie grupa otrzymała pamiątkową łyżkę oraz dyplom-podziękowanie.