Ogólnopolski Tydzień Kariery w „WITOSIE”

W dniach 21-27 października 2019 r. odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie….” W ramach OTK w ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej odbyły się spotkania branżowe młodzieży z przedstawicielami różnych zawodów.

24 października 2019 r. uczniowie klas 1LGg i 1EKg wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Bezpieczne bankowanie”, które poprowadziła Pani Izabella Luberadzka p.o. Dyrektora Oddziału PKO Bank Polski w Suchej Beskidzkiej. Inicjatywa edukacyjna banku miała na celu uczulenie uczniów na zagrożenia w sieci i przedstawienie zabezpieczeń bankowania on – line. Zajęcia wzbudziły dużą ciekawość wśród młodzieży, toteż wywiązała się żywa dyskusja, a p. Dyrektor chętnie udzielała obszernych informacji z zakresu bankowości. 

24 października 2019 .r uczniowie klas hotelarskich mieli okazję spotkać się z Panią Anną Skrzypek Dyrektorem Generalnym Hotelu „Młyn Jacka”. Przez kolejne dwie godziny młodzież zgłębiała tajniki pracy w hotelarstwie. Po krótkiej prezentacji hotelu oraz prelekcji wprowadzającej w temat funkcjonowania obiektu na rynku, Pani Anna pozwoliła sobie wraz z uczniami oddać się pasjonującej dyskusji branżowej, odpowiadając na każde zadane pytanie i rozwiewając każdą wątpliwość zainteresowanych rozmową uczniów.

Podstawą dyskusji były informacje dotyczące:

– bogatej oferty hotelu oraz jego historii,

– festiwalu Jazzowego, jako imprezy sztandarowej hotelu,

– schematu organizacyjnego hotelu, podziału oraz zakresu obowiązków pracowników poszczególnych działów,

– wynagrodzeń pracowników pełniących konkretne funkcje,

– polityki obiektu,

– typu gości oraz możliwości hotelu,

– obłożenia i zainteresowania ofertą hotelu w skali województwa, jak i całego kraju,

– historii z życia obiektu (zarówno z pozytywnym zakończeniem, jak i tym zapadającym w pamięć, mniej zabawnym).

Uczniowie dzięki tej wizycie wzbogacili swoją wiedzę o informacje uzyskane od eksperta zarządzającego obiektem o bardzo wysokim standardzie usług.