Akcja menstruacja – efekt działań

Od dnia 12 listopada do 15 listopada 2019 r. z inicjatywy uczennicy 3L/R Dominiki Stypuły i ucznia klasy 2FT Mikołaja Szufy pod opieką Pani B. Koniecznej i Pani pielęgniarki A. Twardowskiej odbyła się zbiórka podpasek i tamponów dla kobiet dotkniętych kryzysem menstruacyjnym. Do akcji dołączyły się klasy: 1EKp, 3GA, 2L/R, 3IN, 1FTg, 1EKg, 2KU, 2FT, 4Log, 1GAp, 2KCU, 2HO, 1LGp, 3L/R, młodzież z internatu wraz z Panią kierownik D. Paleczny oraz Pani A. Jania, Pani M. Kubasiak i Pani M. Szatko jak również uczennice klas OIg – O. Pietrusa i 2FT – P. Świstek .

Akcję rozpoczęły cztery kobiety kilka lat temu, zakładając organizacje charytatywną Akcja Menstruacja. Mimo że miesiączka wciąż pozostaje tematem tabu, to wiele osób postanowiło się przełamać i pokazać, że okres jest naturalną reakcją organizmu. Aktualnie zbiórki są organizowane w wielu szkołach, firmach, sklepach, kawiarniach i szpitalach w całej Polsce. Sukcesywnie zbierane są potrzebne środki i przekazywane do ośrodków w całym kraju. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja wejdzie w harmonogram działań naszej szkoły. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy.

Dominika Stypuła, Mikolaj Szufa

Zdjęcie wykonały: uczennice kl. II FT