Obchody Światowego Dnia Żywności

W dniu 26.11.2019 r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych po raz kolejny zorganizowali obchody Światowego Dnia Żywności. Tegorocznym hasłem było
 „ Niech zdrowie zagości w szkolnej społeczności”. Przedstawiono prezentacje o napojach energetycznych z propozycją zdrowych, naturalnych zamienników jakimi  są banany, czekolada, humus czy pestki dyni. Ponadto przypomniano zasady zdrowego odżywiania z wizualizacją zawartości cukru w produktach chętnie kupowanych przez młodzież – napoje, batony,  przetwory mleczne. Dzięki współpracy ze szkolną pielęgniarką Panią Agnieszką Twardowską można było sprawdzić BMI – wskaźnik masy ciała. Odbyła się również degustacja potraw i deserów( widoczne na zdjęciach poniżej) dostarczających nam energii oraz poprawiających naszą kondycje i samopoczucie. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz  przedstawicielki sanepidu Halina Stopka i Małgorzata Kudzia.

 W imieniu Komisji Gastronomicznej – Bogumiła Bałos