Klasa IIIGB w Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem

W dniu 27.11.2019 r. klasa IIIGB odwiedziła  Nosalowy Dwór Resort &Spa w Zakopanem.

Swoją wizytę rozpoczęliśmy w Restauracji Regionalnej, gdzie przywitał nas Pan Mateusz Szlachetka – Kierownik Gastronomii Restauracji Regionalnej. Opowiedział nam krótko o historii miejsca, w którym się  znajdowaliśmy. 

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z  szefem kuchni regionalnej  Zbigniewem Bajerem, który  opowiedział o strukturze kuchni,    pracy kucharzy, a także o produktach lokalnych wykorzystywanych w restauracji. W trakcie omawiania tych zagadnień wraz z pomocą naszej koleżanki przygotowali dla nas przystawkę z moskola, oscypka i marmolady z żurawiną, którą wspólnie degustowaliśmy. 

Po wizycie w restauracji  regionalnej spotkaliśmy się z Panem Radosławem Kubisiakiem- zastępcą szefa kuchni.  On przybliżył nam takie zagadnienia jak konfitowanie, sous vide i kuchnia molekularna. Wraz z nim zwiedziliśmy restauracje i zaplecza gastronomiczne resortu. Opowiedział nam o pracy w live cooking- polegającej na przygotowaniu potraw w obecności gościa.  Zwrócił również uwagę na różnicę w menu Restauracji Grand, gdzie  śniadania i obiadokolacje serwuje się w formie bufetów oraz w serwisie a’la carte, a menu zwiedzanej wcześniej Restauracji Regionalnej. 

Ostatnie spotkanie odbyliśmy  z Executive chef Piotrem Nadolskim,           który opowiedział o strukturze kuchni resortowej, pracy kucharzy na stanowiskach kuchni hotelowych i w poszczególnych komórkach.

Na zakończenie wizyty udaliśmy się w kulinarną podróż po tradycyjnych smakach regionu…..nasz lunch wyglądał i smakował wyśmienicie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszej wizyty zawodoznawczej.

Uczniowie klasy IIIGB oraz opiekunowie :

K. Kijas, E. Moskała