Konkurs barmański

21 listopada uczennica klasy III HO Kinga Siwiec pod opieką Pana Daniela Dyrcza wzięła udział w konkursie barmańskim organizowanym przez firmę Alternativ.
13 młodych adeptów sztuki barmańskiej stanęło do rywalizacji w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Ja za barem”, który odbył się w Centrum Kultury Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim.
W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół średnich z całej Polski, związanych z branżą gastronomiczną. Większość z nich po raz pierwszy stanęła w konkursowe szranki. Każdy z uczestników musiał w ciągu siedmiu minut przygotować trzy porcje mieszanego napoju bezalkoholowego z maksymalnie sześciu składników. Konkursowicze wykorzystywali przy tym własne, oryginalne receptury. Ocena uczestnika oraz prezentowanego drinka należała do dwóch komisji: technicznej i degustacyjnej. Ta ostatnia oceniała wygląd, aromat oraz smak przygotowanego napoju. Kinga zaprezentowała drinka o nazwie ,,Ogórkowy Twist”, który finalnie zajął 6 miejsce w konkursie. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
Poniżej odsyłam do relacji z konkursu.