SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Dnia 5 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem i zarazem wielkim pasjonatem pszczół Panem Grzegorzem Mrózkiem. Klasy 3 HO 2GA 2HO ORAZ 2OT miały możliwości poznania tajników pracy w pasiece, organizację życia pszczół w ulu, hierarchię oraz podział zadań. W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze Pan opowiadał młodzieży o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć ul oraz przyrządy wykorzystywane w pasiece takie jak podkurzacz, strój pszczelarski, dymkę, plastry wosku, więzę oraz ramki. Temat pszczół wzbudził duże zainteresowanie co potwierdzały liczne pytania pojawiające się podczas spotkania. Wykład poszerzył wiedzę uczniów na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwił bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.