Konkurs TURBOLANDESKUNDE – Die Schweiz

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” Die SCHWEIZ, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Konkurs składa się z 3 etapów. Do pierwszego etapu zgłosiło się 27 drużyn trzyosobowych. Po zmaganiach z testem obejmującym wiele szczegółowych pytań dotyczących Szwajcarii została wyłoniona zwycięska drużyna z kl. 2 EK w składzie: Matuła Faustyna, Sikora Paulina i Mazur Michalina. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w II etapie konkursu, w marcu 2020.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Nauczyciele języka niemieckiego