Z wizytą w sejmie

16 grudnia młodzież z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej miała możliwość zwiedzenia sejmu na specjalne zaproszenie pana Filipa Kaczyńskiego, posła na sejm RP. Wójt gminy Stryszawa, Rafał Lasek, uczniowie z naszej szkoły oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie wraz z opiekunami i dyrekcją zapoznali się z historią budynku, ale przede wszystkim zobaczyli z bliska, na czym polega praca posła. Pan Filip Kaczyński osobiście zaprezentował zwiedzającym Kompleks Sejmowy, w tym Salę Plenarną, Galerię Sejmu RP, a w holu odpowiadał na pytania młodzieży. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć legitymację poselską, ale też zostali odpytani przez pana Filipa Kaczyńskiego z wiedzy o sejmie. Pan poseł wskazał w ławach poselskich swoje miejsce oraz miejsca ważnych osób w sejmie RP, prezydenta, marszałka, wicemarszałków. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do domu z upominkami, ale przede wszystkim bogatsi o cenną wiedzę.