Prace uczniów: KAŻDY Z NAS JEST INNY… CO INNEGO JEST DLA NAS WAŻNE…. MAMY INNĄ WRAŻLIWOŚĆ ESTETYCZNĄ, INNE POTRZEBY….

KAŻDY Z NAS JEST INNY… CO INNEGO JEST DLA NAS WAŻNE…. MAMY INNĄ WRAŻLIWOŚĆ ESTETYCZNĄ, INNE POTRZEBY….

Tę INNOŚĆ odzwierciedlają ulotki zaprojektowane przez uczniów klas 1 i 2 reklamy. Są to ulotki, broszury trójdzielnie, składane w formę „Z”, które stworzyli uczniowie klasy 1rk i 2REp. To wybrane prace uczniów. Nie są idealne, bo cały czas się uczymy…. ale są najlepsze ze wszystkich powstałych w ramach tego ZADANIA PROJEKTOWEGO. 

Zadanie polegało na pracy koncepcyjnej i projektowej. Należało zebrać materiały tekstowe i opracować koncepcję graficzną trójdzielnej ulotki składającej się z literę „Z”.  Projekty opierały się na szablonach umieszczonych na Canva.com. Temat dotyczył szeroko rozumianej nauki zdalnej. Uczniowie sami wymyślali tytuły ulotki i dopasowywali szatę graficzną do układu treści. Opracowując treści korzystali z różnych stron, które wspomniane zostały na każdej ulotce w tzw. „źródłach”. 

Materiały powstały podczas nauki online na przedmiocie Produkcja reklamy. Podczas zajęć  – oprócz zasad projektowania, doboru kolorów i fontów, nauki Corel Draw, czy kompozycji materiałów reklamowych z wykorzystaniem aplikacji Canva.com staramy się sporo mówić o prawach autorskich i tzw. wolnych licencjach. Na uwagę zasługują prace Oliwii Liszki i Aleksandry Liszki z klasy drugiej. Te ulotki bowiem zawierają autorskie rysunki!

Ewelina Prus-Bizoń