UNESCO- inspirujące kobiety

Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!
Postaci twojej zazdroszczą anieli,
A duszę gorszą masz, gorszą niżeli!…[…]

Mamy, siostry, przyjaciółki – kobiety. Są wszędzie i na przestrzeni wieków udowodniły, że ich dusza potrafi jednak wznosić siebie i innych na wyżyny nauki, rozwoju, sztuki.

Co więcej, kobiety niesione wielkimi uczuciami, wielokrotnie zmieniały bieg historii, wpływały na decyzje dotyczące całych narodów, a nawet brały stery we własne ręce.

Dlatego klub UNESCO zachęca Ciebie, niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, aby zagłębić się troszeczkę w tematykę kobiet, które zmieniły świat.

Wybierz jedną postać (oczywiście kobietę!), której działania być może nie są tak bardzo znane, lub nigdy nie zostały docenione, i pokaż społeczności szkolnej tą kobietę. Możesz przygotować prezentację, plakat, film lub ciekawe opowiadanie – co tylko przyjdzie Ci do głowy i pomoże innym poznać wybraną przez ciebie postać.

Jeśli tematyka równości kobiet jest ci bliska, nie pozostawaj  bierna – zainteresuj innych postaciami, które walczyły o prawa kobiet już dawno temu.

Liczymy na ciebie!!

Prace można przesyłać na platformie Teams do p.Agaty Piotrowskiej. Oczywiście zostaną one zamieszczone na stronie szkoły, aby przybliżyć innym postać, którą Ty wybrałaś.

Termin wykonania prac – do 07.03.2021