WIELKANOC – TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Wielkanoc to jedne z najpiękniejszych polskich świąt. Z racji sytuacji epidemiologicznej nie będą one wyglądały tak samo. Pomóżmy świętom odzyskać utracony blask.

Święta to czas refleksji, ale i radości ze Zmartwychwstania. Wnoszą w naszą codzienność nową energię, dużo ciepła i wzajemnego zrozumienia. Dla wielu z Nas jest to czas wiosennego odrodzenia. Wielkanoc to Święta z którymi związanych jest wiele tradycji – święconka, kolorowanie jajek i wiele wiele innych. Bardzo dużą uwagę przywiązywano do wyglądu świątecznego stołu. Zgodnie z tradycją jego obfitość wróżyła dobrobyt.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie ,,Wielkanoc – tradycja i nowoczesność””. Kultywujmy naszą piękną polską tradycje i pokażmy, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie święta Wielkiejnocy nie utraciły swojej magii. Połączmy naszą piękną polską tradycje z nowoczesnymi trendami i podzielmy się naszymi inspiracjami z innymi.

Na czym polega konkurs?

Uczestnicy konkursu będą mieli do wykonania 2 zadania konkursowe.

  1. Zaprezentowanie nakrytego stołu wielkanocnego (dla 2 -4 osób)  na którym znajdować się będą świąteczne symbole.

2. Sporządzenie i zaprezentowanie karty 4 elementowego menu składającego się z przystawki, zupy, dania głównego oraz deseru w języku polskim oraz wybranym języku obcym (angielskim, niemieckim, rosyjskim) Karta menu może posiadać dowolną formę.

Zaprezentowane menu musi być zgodne z nakrytym przez uczestnika stołem wielkanocnym zgodnie z zasadami obsługi konsumenta.

Wielkanoc to święta, które są również celebracją wiosny. Niezależnie od stylu aranżacji, stół na Wielkanoc powinien być uroczysty. Celebruj wiosnę i pokaż nam to na swoim stole. W konkursie doceniamy kreatywność i zaangażowanie.

Układając menu wielkanocne pamiętaj o potrawach, które odzwierciedlają naszą tradycje. Możesz nadać im swój własny wymiar pokazując nowoczesne techniki ich wykonania.

Pierwsze 3 miejsca zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.

Zostanie również przyznana nagroda publiczności. Uczniowie szkoły będą głosować na nadesłane pracę i to właśnie oni wybiorą ,,według nich” najlepszą pracę konkursową.

Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym regulaminie

W razie informacji proszę o kontakt poprzez platformę teams, dziennik elektroniczny lub adres mailowy

Osoba do kontaktu: mgr Daniel Dyrcz, e-mail: daniel_dyrcz@o2.pl