Finał Akcji Charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Żywcu

W dniu 25 maja grupka uczennic z klasy 3EK w składzie: Lenik Katarzyna, Broda Katarzyna, Kłapyta Paulina, Leśniak Magda oraz Klaudia Żywczak odwiedziły schronisko dla zwierząt w Żywcu aby przekazać bezdomnym pupilom zakupioną karmę, koce, smycze i  zabawki dla zwierząt. Zakupiony towar sfinansowany został ze środków zgromadzonych podczas licytacji pluszaków-cudaków własnoręcznie wykonanych przez Paulinę Kłapytę.

W załączeniu osobista relacja słowna-fotograficzna z przeprowadzonej akcji charytatywnej, która przeprowadzona była w ramach projektu społecznego pod patronatem Fundacji Zwolnienie z Teorii z Warszawy.

Szkolny Koordynator Projektu Zwolnieni z Teorii

Mariola Świerkosz

Nasze pupile dają nam absolutnie wszystko. Stajemy się ich centrum wszechświata, miłości, wiary i zaufania. Są wiecznie przy nas, ale niestety nie zawsze otrzymują to samo w zamian…

Właśnie z tego powodu stworzyłyśmy grupę HelpWithHeart pod przewodnictwem Pani profesor Marioli Świerkosz, która zaproponowała nam udział w projekcje Zwolnieni z Teorii. Naszym zadaniem było wymyślić jak możemy przysłużyć się społeczeństwu i wprowadzić ten plan w życie. Choć z początku było wiele pomysłów zdecydowałyśmy się właśnie na ten. Zorganizowaliśmy różne akcje , w których można było wylicytować np. własnoręcznie zrobione pluszaki, które stworzyła jedna bardzo uzdolniona członkini naszej grupy.

25.05.2021r odwiedziliśmy schronisko dla bezdomnych zwierząt „Stowarzyszenie Futrzany Los”.

Na wstępie zostałyśmy przywitane przez cudowną suczkę Bezę, która nas oczarowała swoim wdziękiem i skromnością. Odwiedziłyśmy wszystkie możliwe boksy, każde z osobna kryły w sobie unikalną historie.
Nie ukrywamy, że było to niecodzienne doznanie, pojawiły się łzy ale zaraz również uśmiech, ponieważ mogłyśmy w jakimś stopniu pomóc. To pewne, że ktokolwiek powiedział, iż diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, nigdy nie widział żadnej kobiety z psem.

Klaudia Żywczak