Rajd Babia Góra

W dniu 23 września członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Wędrowiec” wzięli udział w Rajdzie na Babią Górę.

Była to piędziesiąta trzecia edycja Rajdu Babia Góra, organizowanego przez PTTK oddział „Ziemi Babiogórskiej” pod hasłem „Czyste góry dla turystów – Dzięki turystom”.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją wędrówkę od Zawoi Krowiarki. Warunki były mocno jesienne z porywistym wiatrem i świeżym śniegiem zalegającym przy szlaku. Na szczycie Babiej trafili na okno pogodowe, zrobiło się ciepło i widokowo. Następnie uczestnicy rajdu udali się przez przełęcz Brona do schroniska i zeszli do Zawoi Markowej. Tam czekał na nich poczęstunek. Na mecie Rajdu wzięli udział w konkursie „Wiedzy o Babiej Górze”, zorganizowanym przez Babiogórski Park Narodowy.

Opiekunami grupy były panie Anna Żaczek i Anna Wilczek.