Dzień Edukacji Narodowej w Witosie

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
                                                                                         (M. Twain)

 14 października 2021 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej odbyła się   akademia zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego oraz przemówienia Pani Dyrektormgr Anety Drobny, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania oraz przedstawiła listę nagrodzonych nauczycieli. Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych,  którzy zostali przyjęci w szeregi szkolnej społeczności oraz oficjalne otwarcie nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. W imieniu nauczyli wychowania fizycznego Pan mgr Marcin Szklarczyk wygłosił krótkie przemówienie. Następnie  Pani Dyrektor przecięła wstęgę, upamiętniając  niezwykle wyczekiwaną chwilę otwarcia sali gimnastycznej i przyjęła na swoje ręce upieczony na tę  okazję tort. Część artystyczną akademii przygotowali uczniowie klasy 2IN pod opieką wychowawcy- Pani mgr Urszuli Porębskiej. Uczniowie wyrazili nauczycielom swoją wdzięczność  za codzienny dydaktyczny i wychowawczy trud, pełną poświęcenia pracę oraz za przewodnictwo na wymagającej drodze zdobywania wiedzy. Złożyli również  serdeczne  życzenia wielu sił i wytrwałości oraz satysfakcji z efektów wykonywanej pracy.  Na zakończenie akademii   klasa 2IN  przedstawiła scenkę prezentującą w zabawny i żartobliwy  sposób   jeden dzień z życia  ucznia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez uczniów Technikum Fotograficznego, Piotra Rybę oraz Krzysztofa Walę.