„Czernica, jeżyna czy ostrężyna – skarby z lasu w naszej szkole”

W dniach 23 – 26 września 2021r w Naszej Szkole odbyły się prelekcje pod tytułem ” Czernica, jeżyna czy ostrężyna – skarby z lasu w naszej szkole” prowadzone przez nauczycieli i uczniów z klas gastronomicznych. Pani Renata Pochopień oraz Pani Paulina Porębska wraz z uczniami przygotowały wyśmienite koktajle oraz drożdżówki z jeżynami, którymi częstowały odwiedzane podczas lekcji wychowawczych klasy.  W prelekcji wzięły udział następujące klasy naszej szkoły : 3 HTG, 2Ga, 3Re, 3HOp, 3 Oig, 4LR. Wszystkie klasy bardzo chętnie wysłuchały, krótkiego wykładu poświęconego walorom zdrowotnym ostrężyny oraz otrzymały materiały dydaktyczne w postaci ulotek przygotowanYCH przez Panią Klaudię Handzlik Kijas. Po prelekcji, każdy z uczniów miał okazję zdegustować pyszne drożdżówki i orzeźwić się mleczno-jeżynowym napojem.