Kolejna grupa uczniów Witosa odbyła staże zagraniczne.

W dniu 11 października bieżącego roku grupa uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa rozpoczęła drugą mobilność w ramach programu zawodowych staży zagranicznych Erasmus+ pt. „Nowe kierunki, nowe doświadczenia”. W podróż do Włoch, do miejscowości Abano Terme, wybrali się uczniowie klas technikum  przygotowujący się w przyszłości do wykonywania zawodów Technika Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technika Organizacji Turystyki oraz Technika Fotografii i Multimediów.

Na początku swojego pobytu uczniowie zapoznali się z miejscami odbywania swoich staży oraz dowiedzieli się jakie będą ich obowiązki. W kolejnych dniach mieli okazję sprawdzić jak wiedza i umiejętności zdobyte w szkole sprawdzają się na nowych stanowiskach pracy.

Technicy żywienia i Usług Gastronomicznych pracowali na różnych stanowiskach w kilku renomowanych hotelach w miejscowości Abano. Zapoznawali się oraz przygotowywali potrawy z produktów i według przepisów charakterystycznych dla kuchni włoskiej.

Technicy Fotografii i Multimediów wykonywali zdjęcia m.in. przepięknych włoskich krajobrazów, uczyli się wykorzystywać i dostosowywać sprzęt pod kątem konkretnych prac fotograficznych. Dzięki nim możemy również oglądać profesjonalną dokumentację zdjęciową pobytu.

Uczniowie przygotowujący się do zawodu Technik Organizacji Turystyki zapoznali się natomiast z charakterystyką regionu, w którym przebywali, jego geografią, atrakcjami, usługami turystycznymi. Wzięli również udział w spotkaniach z założycielem start-upu Viewnary, zapoznając się z nowoczesnymi sposobami promowania usług turystycznych.

Uczestnicy praktyk wzorowo wywiązywali się ze swoich obowiązków, czego potwierdzeniem są pochlebne opinie pracodawców oraz bardzo dobre oceny za odbyty staż.

Pobyt uczniów w rejonie Wenecji Euganejskiej to nie tylko realizacja zadań związanych ze stażem zawodowym. Wyjazd był również okazją do podziwiania piękna regionu i zwiedzania charakterystycznych i znanych na całym świecie miejsc: Wenecji, Werony i Padwy. Zrobiły one na uczestnikach ogromne wrażenie. Z pewnością w przyszłości chcielibyśmy odwiedzić te wspaniałe  miasta i poczuć raz jeszcze ich niepowtarzalną atmosferę.

W ostatnim dniu stażu wszyscy uczestnicy  wyjazdu, zarówno uczniowie jak i opiekunowie (p. Anna Paleczna-Wybranowska, p. Bogumiła Bałos oraz p. Katarzyna Wrońska), otrzymali pamiątkowe upominki, które z pewnością będą przypominać chwile spędzone w jednym z najpiękniejszych regionów Włoch.