#SzkołaPamięta

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa dołączył tym roku do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła Pamięta”.

Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń postaci historycznych, głównie tych związanych z naszym regionem. Dlatego nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie do tych działań.

W dniu 28 października 2021 roku uczniowie klasy 3LGg pod opieką wychowawcy pani mgr Danuty Stanaszek wzięli udział w wycieczce patriotycznej na Jasień, gdzie znajduje się kaplica upamiętniająca walczących w wojskami rosyjskimi uczestników konfederacji barskiej.

Klasy 1HF, 1OT, 2IN i 4HO 27 i 28 października 2021 r. uczestniczyły w wycieczkach na cmentarz choleryczny w Suchej Beskidzkiej pod opieką Pani Małgorzaty Piergies i Anny Żaczek. Uczniowie zapoznali się tam z historią epidemii w Suchej w XIX w. oraz postacią Jana Gawlika suskiego lekarza , którego imieniem nazwany jest szpital powiatowy. W ramach akcji #SzkołaPamięta młodzi ludzie poznali lokalną historię i odwiedzili miejsce ważne dla mieszkańców miasta.

Poza tym uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o bohaterze walk Polaków z Armią Czerwoną w 1920 oraz nazistowskimi Niemcami we wrześniu 1939 roku, pochodzącym z Suchej Beskidzkiej płk. Tadeuszu Semiku.