Recytatorski sukces

4 listopada 2021 roku w Bibliotece Suskiej odbył się finał XVIII edycji PowiatowegoKonkursu Recytatorskiego „W cieniu jodeł i świerków”. Jego głównym celem jest odkrywanie piękna prozy i poezji autorów Podbabiogórza, jak również kształcenie dzieci i młodzieży w duchu szacunku i umiłowania dla regionu i ziemi rodzinnej. W kategorii: uczniowie szkół średnich powiatu suskiego uczennica klasy 4EK w  Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej – Paulina Kłapyta pod opieką mgr Beaty Bałos zajęła drugie miejsce. Jury doceniło wyrazistą recytację tekstów Henryka Biłki: wiersza „Na Babią Górę” i fragmentu prozy „O Jaśku, co w piekle słuzył, śmierć wysłuzył i diabłów pokrusył”. Dodatkowo Paulina Kłapyta została nagrodzona za występ w  stroju regionalnym. Gratulujemy sukcesu

dav
dav