Obchody Święta Niepodległości

 „Polska to wielka rzecz”   S. Wyspiański

103 lata temu Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach niewoli wróciła na mapy Europy. 11 listopada to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku.  Nasza szkoła , jak zawsze, aktywnie włączyła się w celebrowanie tego święta.  10 listopada klasa 2 L/O wraz z wychowawcą Panem Marcinem Szklarczykiem  przygotowała uroczysty apel.  Cała społeczność szkolna o godzinie 11.11 odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Dyrektor Szkoły Pani Aneta Drobny przypomniała młodzieży, jak należy rozumieć współczesny patriotyzm.

11 listopada przedstawiciele klasy 3HTg, czyli tegoroczni zwycięzcy konkursu o miano klasy sztandarowej, wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Złożyli również kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

W wieczornym koncercie pieśni patriotycznych wzięła udział uczennica klasy 4HO Gabriela Rusin.

Pieczę nad wszystkim sprawowały: wychowawca klasy 3HTg Pani Małgorzata Mosór – Gałecka oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego: Pani Iwona Bogacz i Pani Ewelina Syc.