Konkurs historyczny PATRIA NOSTRA

Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są do młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursu Patria Nostra jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej, budowa społeczeństwa obywatelskiego. Udział w konkursie polskiej młodzieży z zagranicy sprzyja integracji i tworzeniu poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Konkurs polega na wykonaniu filmu lub animacji dotyczącej najważniejszych wydarzeń, które były związane czasowo z prezentowanym wydarzeniem (czas – tydzień).

W tegorocznym konkursie brały udział dwie uczennice naszej szkoły – Edyta Głuszek z klasy 3OFp oraz Magdalena Głuszek z klasy 4L/R. Tworzyły one drużynę nr 86. Pod opieką pani Marii Słowińskiej przygotowywały film na temat: PIERWSZY FESTIWAL W SOPOCIE – 25 VIII 1961. Uczniowie z całej Polski wysyłali prace na konkurs w okresie wakacyjnym. Gala Finałowa odbyła się 3 października 2021 r o godzinie 16:00 w pięknym wnętrzu Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Konkurs był doskonałą promocją edukacji patriotycznej.