„Odżywiaj się zdrowo i żyj kolorowo”

Zdrowe odżywianie to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniej dawki energii i witamin, a tym samym na poprawę samopoczucia – tego nauczyły się uczennice klasy II Ga podczas warsztatów „Odżywiaj się zdrowo i żyj kolorowo” zorganizowanych przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – Wydział Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.

Podczas wykładów uczennice miały okazję zapoznać się z piramidą żywności, zasadami zdrowego odżywiania Po krótkim wykładnie młodzież zachęcona przez prowadzących zastosowała zdobytą wiedzę w praktyce i przygotowała pyszne sałatki. Okazało się, że połączenie ze sobą kilku niepozornych składników pozwala na stworzenie zdrowego i pysznego posiłku wspierającego pracę naszego umysłu, poprawiającego kondycję fizyczną lub dodające urody.