Wycieczka klas 3 HTg oraz 3 GAp do hotelu Holiday INN oraz do Krakowskiej Manufaktury Czekolady

W dniu 25.11.2021 r. odbyła się kolejna wycieczka zawodoznawcza, w której udział wzięły dwie klasy: III GAp oraz III HTg. Uczniowie wraz z opiekunami wyjazdu Panią Izabelą Śliwą, Eweliną Syc oraz Panem Andrzejem Hutniczakiem udali się do Krakowa celem poznania oraz zgłębienia tajników obu prezentowanych przez swoje profile fachów – hotelarstwa i gastronomii.


Pierwszym punktem programu była wizyta w hotelu Holiday Inn, gdzie dzięki uprzejmości Dyrekcji oraz pracowników obiektu poznawane zostały tajniki organizacji pracy całego kompleksu hotelowego. Uczniowie pod profesjonalną opieką udali się na zwiedzanie najgłębszych zakątków hotelu, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając cenne informacje przekazane także w praktyce.


Po opuszczeniu hotelu uczniowie wybrali się w kolejne fascynujące miejsce – do Krakowskiej Manufaktury Czekolady. Tym razem na cukierniczych warsztatach praktycznych, po szybkim przeszkoleniu udali się w słodką wędrówkę śladami ziaren kakaowca. Wraz z instruktorką wyrabiali oraz zdobili różne gatunki i rodzaje czekolady. Nie zabrakło także nauki wyrobu pralin.
Całość wyjazdu zakończyła się uśmiechami na twarzy uczestników oraz opiekunów zachwyconych choć intensywnym to bardzo owocnym wyjazdem.