KONKURS „MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ” w ZS im. W. Witosa

29 marca 2022 roku był wyjątkowym dniem dla naszej społeczności szkolnej. W tym bowiem dniu nasza szkoła współorganizowała wraz z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim etap praktyczny konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”.

Była to ósma edycja organizowana w ramach projektu Zawodowa Małopolska Edukacja dla Biznesu skierowana do uczniów techników. W tym roku zorganizowano osiem konkurencji, m.in.: dla techników gastronomii, reklamy budownictwa. Nasza szkoła organizowała etap dla Technikum Organizacji Turystyki.

Wczesnym rankiem w naszej szkole zebrało się 6 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego, które uczestniczyły w czterech konkurencjach: pierwsza pomoc, walory turystyczne regionu, nauka tańca regionalnego oraz umiejętność szybkiego lokalizowania punktów charakterystycznych.

Nasi goście odwiedzili nie tylko  Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, ale również Centrum Kultury i Filmu, Karczmę Rzym oraz suski park zamkowy wraz z Małym Wawelem, gdzie umiejscowione były poszczególne zadania.

 Zwycięzcy:

MIEJSCE PIERWSZE- Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

MIEJSCE DRUGIE – Zespół Szkół Rolniczych Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

MIEJSCE III – Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Suchej Beskidzkiej dał Wam możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności w zakresie  kompetencji zawodowych.

Składamy Serdeczne podziękowania:

Starostwu Powiatowemu,

Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka: Panu Stanisławowi Lichosytowi

oraz  Szanownemu Jury:

Panu Grzegorzowi Wysmołkowi – Dyrektorowi Centrum Kultury i Filmu,

Pani kierownik Karczmy Rzym,

Panu Andrzejowi Peciowi- Dyrektorowi Zamku Suskiego,

Panu Wojciechowi Kubasiakowi – instruktorowi tańca regionalnego,

Panu Jackowi Masterowi- przedstawicielowi GOPR-u

a także wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowaia i przeprowadzenie poszczególnych konkurencji!