Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia 2022 roku w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji  uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy I Ga pod kierunkiem wychowawczyni pani Klaudi Handzlik Kijas.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym  wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją oraz wyrecytowano piękne wiersze które pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Aneta Drobny podziękowała uczniom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

Zachęcamy do oglądnięcia fotorelacji, przygotowanej przez uczniów klasy 1 HF: Kamil Olszówka, Garbień Wioletta, Maximilian Migner, Wiktoria Zabawa , Oliwia Olszówka, Włoch Magdalena