UNESCO – KONKURS NA PROJEKT KOSZULKI I TORBY

Drodzy uczniowie naszej szkoły!

Biorąc pod uwagę niezliczoną ilość i jakość waszych talentów, szkolne koło UNESO ogłasza konkurs na projekt koszulki lub torby na zakupy, która ilustrować będzie tematykę różnorodności kulturowej. Chodzi o to, że każdy z nas spotyka się w życiu z ludźmi różnych kultur kiedy wyjeżdżamy na wakacje, czy przyjmujemy uchodźców z Ukrainy w naszych domach. To, co znają i lubią ludzie innej narodowości, jest często dla nas nowe i ciekawe, a przez to ubogaca nasz świat i poszerza horyzonty. Nie wiemy nawet jak i kiedy, ale zmieniamy swoje poglądy i patrzymy na świat z innej perspektywy.

Dlatego zachęcamy Cię do wyrażenia takich ciekawych doświadczeń styczności z inną kulturą i jej wpływu na twoje życie, poprzez pracę artystyczną jaką jest projekt koszulki lub torby na zakupy.

W ten sposób UNESCO chce uczcić dzień RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ DLA DIALOGU I ROZWOJU

Chcemy zachęcać ludzi do tolerancji i otwartości i promujemy różnorodność kulturową jako wartość wzbogacającą życie każdego człowieka.

Projekt powinien mieć formę koszulki wykonanej na brystolu o rozmiarze minimum A3. Technika dowolna, byle było kolorowo i treściwie.

Prace proszę przynosić do opiekuna koła UNESCO p. Agaty  Piotrowskiej do końca przyszłego tygodnia, czyli do 20 maja.