Logistyczne spojrzenie na imprezę turystyczną, czyli wycieczka klasy 2 L/O do Zakopanego

            W dniu 24.05.22 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza klasy 2 L/O (grupa turystyczna oraz logistyczna).

Uczniowie wraz z opiekunami p. Eweliną Syc i p. Martą Krzak udali się zdobywać polskie góry. Po obowiązkowej zbiórce rozpoczęła się podróż w rejon podnóży Tatr – do Palenicy Białczańskiej, gdzie całość wycieczki wyruszyła w trasę wiodącą nad Morskie Oko.  W trakcie marszu uczniowie brali udział w quizie wiedzy o Polskich Górach. Nie zabrakło także zabaw terenowych będących częścią gry trwającej na trasie. Po nabraniu sił w schronisku PTTK w towarzystwie pięknych widoków, grupa wyruszyła malowniczą trasą wokół największego jeziora w Tatrach i udała się w drogę powrotną.

Kolejnym punktem było Muzeum Tatrzańskie im. Dr T. Chałubińskiego oraz Muzeum najpopularniejszego, charakterystycznie „skrzypiącego” sera – Oscypka.

Wyjazd zakończył się wizytą na Termach Chochołowskich, gdzie uczniowie wraz z opiekunami mogli zregenerować siły po aktywnym lecz pełnym uśmiechu dniu.