Dzień Języków Obcych w naszej szkole

W ostatni czwartek maja w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie mogli wziąć udział w quizie kulturowym, koordynowanym przez panie Katarzynę Wrońską oraz Dominikę Sałaciak. Ponadto, uczestnicy mogli zobaczyć tańce charakterystyczne dla krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i Ukrainy, skosztować pysznych regionalnych kuchni, a także poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą geografii, historii czy turystyki.
To wydarzenie było możliwe dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów. Całe wydarzenie koordynowała pani Mariola Świerkosz wraz z samorządem, w szczególności z Hubertem Liszką i Olgą Warchoł. Poszczególne kraje zostały zaprezentowane przez:

ANGLIA – 1GA z panią Klaudią Handzlik-Kijas i panią Katarzyną Wrońską

NIEMCY – 1OT z panią Katarzyną Krupczak

AUSTRIA – 1 F z panią Katarzyną Staszak

UKRAINA – 2 LO z panią Eweliną Syc

USA – 1 RK z panią Ewą Kiełbus

AUSTRALIA – 2 RK z panem Bartoszem Wojtalem

SZKOCJA – 3 REp z panią Mariolą Świerkosz

Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi nauczycieli komisji gastronomiczno-hotelarsko-turystycznych, dzięki którym nasze wydarzenie nabrało charakteru kulinarnego.

Zachęcamy do obejrzenia foto-relacji z tego wydarzenia.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych