Z wizytą w Muzeum Fotografii w Krakowie

Dnia 8 czerwca uczniowie kl. 2F oraz 2Rk wraz z opiekunami panią Martą Krzak, panią Niną Spyrką i panem Bartoszem Wojtalem mieli możliwość obejrzenia nowej wystawy „Co robi zdjęcie?” i zwiedzenia wnętrza Muzeum Fotografii w Krakowie.  

Podczas prezentowania wystawy głównej pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała historię fotografii, jej teraźniejszość i przyszłość. Ekspozycja wprowadziła uczniów w świat różnych technik fotograficznych oraz najważniejszych polskich fotografów, których prace znajdują się w krakowskich zbiorach. Ważnym elementem było również kulturowe znaczenie fotografii – w jaki sposób ją wykorzystywano, by przekazywać wiedzę o świecie.

Wizyta w muzeum umożliwiła uczniom poszerzenie wiedzy z dziedziny fotografii oraz uwrażliwienie na obrazy i niesiony przez nie sens.