Konkurs Wiedzy o Sejmie RP

W dniu 13 czerwca  2022 roku uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej pod opieką mgra Tomasza Smyraka wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie RP organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP z inicjatywy posła na Sejm RP Władysława Kurowskiego, który odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach. Rywalizację poprzedził wykład przeprowadzony przez przedstawicieli Wszechnicy Sejmowej, po którym niemal 50 uczestników zmierzyło się z testem wiedzy dotyczącej funkcjonowania Legislatywy w Polsce. Nasi reprezentanci, po dzielnej walce, niestety nie znaleźli się na podium, ale ze względu na bardzo wysoki poziom wiedzy zaprezentowanej przez uczestników, wszyscy zastali zaproszeni do udziału w wycieczce, której głównym punktem będzie zwiedzanie budynków Sejmu RP na zaproszenie Posła na Sejm RP Władysława Kurowskiego.