Spotkanie z podróżnikiem

23 maja 2022 r. w Zespole Szkół im. W. Witosa po raz kolejny odbyło się spotkanie młodzieży z podróżnikiem z grupy TRZASK.PL Samuelem Kempskim. Tym razem zostaliśmy zabrani w podróż do Namibii. Pan Samuel ciekawie opowiadał o Buszmenach zaliczanych do najstarszych ludzi oraz o najpiękniejszych kobietach Afryki z plemienia Himba, o Parku Etosha, gepardach najszybszych czteronożnych kotach, które potrafią mruczeć i miałczeć. Opowieściom towarzyszył pokaz slajdów, a także rekwizytów takich, jak broń buszmeńska: łuk, toporek, biżuteria i strój kobiet. Uczniowie chętnie brali udział w spotkaniu, a najaktywniejsi zostali nagrodzeni. Młodzież była zachwycona opowieściami o egzotycznej przyrodzie i kulturze Namibii, a prowadzący spotkanie okazał się pełnym pasji podróżnikiem.

Spotkanie zorganizowała pani mgr Agata Jania