„GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów”

Uczniowie  z naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Go to dent – profilaktyka próchnicy zębów”. Celem kampanii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodego pokolenia, a w szczególności  szerzenie informacji na temat higieny jamy ustnej.

Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach dotyczących profilaktyki próchnicy zębów.  Poznali zasady dotyczące prawidłowego czyszczenia uzębienia oraz dowiedzieli się jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowa dieta i higiena jamy ustnej.  

Uczestnicy projektu mają tez możliwość uczestniczenia w  bezpłatnych badaniach stomatologicznych (przegląd zębów), połączonych z indywidualnym instruktażem higieny jamy ustnej.

Projekt „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” jest realizowany przez NZOZ Remedium Sp.o.o. (grupa LUX MED) oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.