Spotkanie z wolontariuszem Fundacji Zwolnieni z Teorii z Warszawy

W dniu 28 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z wolontariuszem Fundacji Zwolnieni z Teorii. Spotkanie to zostało zainicjowane przez wolontariuszy Fundacji Zwolnieni z Teorii, którzy odwiedzają szkoły średnie, aby zachęcać młodych ludzi do podejmowania inicjatyw społecznych. W spotkaniu uczestniczyły klasy, które wyraziły chęć realizowania projektów społecznych. Były to klasy 1OT/ G1, 3F, 3EK, 3IN, 4EKp, 4REp, 4OFp/G2. W trakcie spotkania, Piotrek -uczeń klasy maturalnej Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego z Krakowa podzielił się swoim osobistym doświadczeniem wychodzenia z lęku społecznego oraz zaprezentował swoje działania w ramach współpracy z Fundacją Zwolnieni z Teorii. Ponadto Piotrek podzielił się wskazówkami jak rozpocząć projekt społeczny krok po kroku. oraz przybliżył uczestnikom informacje na temat korzyści wypływających z podejmowania inicjatyw społecznych. Między innymi, dowiedzieliśmy się, że uczestnicy zwycięskich projektów co roku uczestniczą w uroczystej gali w Warszawie, w trakcie której otrzymują nagrody za ukończone projekty oraz zdobywają międzynarodowy certyfikat, który może być przepustką do dostania się na wymarzone uczelnie w Polsce i za granicą. Na koniec spotkania zainteresowani uczniowie i nauczyciele mogli porozmawiać z wolontariuszem oraz zrobić sobie selfie. Uczestnicy spotkania wyszli z niego spotkania bogatsi w wiedzę i wiarę we własne możliwości.

Czekamy na Wasze projekty społeczne…Jeśli są chęci i pomysły proszę o informacje przez dziennik elektroniczny.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu spotkania kieruję do przedstawicieli samorządu uczniowskiego Huberta Liszki oraz Olgi Warchoł, podziękowania dla grupy chłopaków z klasy 4OFp pod opieką Pana Dariusza Raczki za przygotowanie sali i obsługę sprzętu, podziękowania dla Pana Marka Stasiaka za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia. Na koniec, podziękowanie za fotorelację dla Kamila Olszówki.

Organizator spotkania: Mariola Świerkosz