PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA PLANSZY – GRYWALIZACJA

W ramach realizacji z Narodowym Bankiem Polskim programu edukacji ekonomicznej projektu „Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej” uczniowie klas: 2EK, 2GA, 2F uczestniczyli podczas zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości w rozgrywkach – grze i rywalizacji z wykorzystaniem planszowych gier edukacyjnych: „Przedsiębiorczość na planszy” oraz „EkonoMistrz Junior”. Podczas rozgrywek uczniowie wcielali się w rolę przedsiębiorców, produkujących i sprzedających sprzęt sportowy. Jako właściciele firm musieli podejmować decyzje dotyczące produkowanego asortymentu, zadbać o zakup odpowiednich zasobów do produkcji, inwestować w rozwój firmy i zatrudniać właściwych specjalistów.

autor Beata Szafraniec