Sukcesy uczennic naszej szkoły w XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Tradycyjnie w listopadzie z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej. organizuje Festiwal Pieśni Patriotycznej. Organizowane corocznie pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka wydarzenie jest jednym z najważniejszych akcentów obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym powiecie, które angażuje mieszkańców do wspólnego świętowania i propagowania wartości patriotycznych w dziedzinie kultury.

Naszą szkołę w festiwalu reprezentowały 3 uczennice: Kinga Kozieł i Emilia Krzyś z klasy 4 Gap oraz Natalia Łuczak z klasy 1H. Przesłuchania odbyły się 26 października 2022r.

Kinga i Emilia stworzyły duet i zajęły I miejsce w tej kategorii (młodzież 15-19 lat) , nasze uczennice zaprezentowały przed komisją konkursową – jury dwa utwory: „ Dziewczyna z granatem” i „ Powstanie”.

Natalia startowała w kategorii soliści (młodzież 15-19 lat) i zajęła II miejsce , wykonując utwory: „ Uwierz Polsko” i „ Białe róże”.

Uroczysta gala festiwalowa z udziałem naszych uczennic odbędzie się w dniu 11 listopada 2022 roku w szli widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Opiekunem (instruktor) uczennic był mgr Grzegorz Sikora.

Laureatki zaprezentują się naszej społeczności szkolnej 10 listopada 2022 na uroczystej akademii.

zdjęcia: sucha24