Lekcje z ZUS

Po raz kolejny w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu: „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Ideą projektu jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
W ramach w/w projektu 15 i 16 listopada 2022 r. uczniowie klas: 3RK, 3Ga, 4EKp i 2OT wzięli udział  w spotkaniach/warsztatach z p. Barbarą Korpałą koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji Wydziału Organizacji i Analiz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział w Chrzanowie.
Tematyką spotkań było zdobycie praktycznej wiedzy na temat:
 
System ubezpieczeń społecznych
Praca zarobkowa a ubezpieczenia
Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego
Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego
Rejestracja firmy
Zgłoszenie do ubezpieczeń
Ulgi w płaceniu składek
Rozliczenia z ZUS.
 
Za aktywną i niezwykle kreatywną pracę na lekcjach uczniowie otrzymali upominki:
pendrive’y i długopisy z logo ZUS.
 
 
Koordynator projektu
 Beata Szafraniec