Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”

W sobotę, 19 listopada w nowym budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie odbyła się dwudziesta edycja Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”, którego celem jest powrót do tradycyjnej kuchni oraz popularyzacja i promocja tradycji kulinarnych regionu Podbabiogórza. W tym roku tematem konkursu były dania z kurczaka, a uczestnicy wzięli udział w trzech kategoriach konkursowych: potrawa typowo regionalna, współczesna potrawa oparta na tradycjach potraw regionalnych oraz tradycyjne nalewki. W konkursie wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu suskiego, gospodarstwa agroturystyczne oraz uczniowie szkół gastronomicznych.

Nasza szkoła przygotowała piękne nakrycie stołu , regionalne przysmaki oraz kuszący wszystkich przybyłych słodki stół.

Komisja składająca się z pracowników Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, nauczycieli – specjalistów żywienia zbiorowego, etnografów, kulturoznawców i regionalistów doceniła przygotowane przez szkołę potrawy i nagrodziła zespół  wyróżnieniem za estetykę podania potraw i wystrój stołu. 

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II Ga wraz z opiekunami, panią Klaudią Handzlik-Kijas, panią Moniką Domasik oraz panem Danielem Dyrczem.