Wycieczka zawodowoznawcza klas technikum Hotelarskiego

W dniu 24.11.2022 r. klasy I HT oraz IV HTg wraz z opiekunami p. K. Krupczak, p. E. Syc oraz księdzem S. Wróblem, wzięły udział w wyjeździe zawodoznawczym do Krakowa. 

Głównym celem wyjazdu były odwiedziny w hotelu Hilton Garden Inn Krakow Airport. Uczniowie profilu hotelarskiego mieli niepowtarzalną przyjemność gościć w tym prestiżowym obiekcie, co więcej poznać jego specyfikę działania oraz stanowiska pracownicze „od kuchni”, a także zmierzyć się na żywo z kulisami pracy poszczególnych działów w hotelu sieciowym.

Istotnym punktem wyjazdu była również wizyta w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w słodkich warsztatach cukierniczych, gdzie własnoręcznie produkowali praliny, czekoladki oraz inne kaloryczne łakocie. Uczniowie pod okiem pani instruktor z wykorzystaniem różnych rodzajów czekolady oraz pysznych dodatków, dozując także własną kreatywność stworzyli słodkości na miarę mistrzów ziaren kakaowca.

Dzień choć intensywny minął w atmosferze uśmiechu, spełnienia oraz doświadczenia niosącego naukę na całe życie.