W poszukiwaniu magii Świąt…

W środę 14 grudnia klasy II LG, II EK, II RK oraz III F wraz z Wychowawcami udały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęło się nad Wisłą, tuż pod Wawelem, by spacerując uliczkami Starego Miasta dotrzeć na Rynek Główny, gdzie odbywa się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie oprócz pięknych zabytków w nieco innej – zimowej odsłonie, mogli poznać tradycję Jarmarku i podziwiać rękodzieło lokalnych sprzedawców.

Świątecznie przystrojony rynek i stragany pachnące piernikami, pomimo bardzo mroźnej aury, wprowadziły wszystkich w ciepły, bożonarodzeniowy nastrój.

Następnie grupa udała się do kina w Galerii Kazimierz na seans. Film był oczywiście o tematyce świątecznej – nie brakowało wzruszeń i uśmiechów.

Uczniowie i wychowawcy bardzo miło spędzili wspólnie dzień i wszyscy naprawdę poczuli już magię Świąt 🙂