Świąteczne Spotkanie Warsztatowe online z Rumunią

W dniu 15 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie online ze szkołą partnerską z Negresti w Rumunii. W trakcie tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali typowe zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce. Równocześnie uczniowie Technikum Gastronomicznego pod opieką Pani Klaudii Handzlik-Kijas oraz Pani Bogumiły Bałos przeprowadzili warsztaty kulinarne. W trakcie warsztatów uczniowie zdradzili sekrety dotyczące wypiekania pierników oraz zaprezentowali na żywo dekorowanie pierników. W tym samym czasie nasi przyjaciele z Rumunii dekorowali swoje wypieki. Następnie obejrzeliśmy widowisko ukazujące obchody Świąt Bożego Narodzenia w Rumunii. Na koniec spotkania uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt odśpiewali piosenkę świąteczną We wish you a Merry Christmas. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Aneta Drobny złożyła wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia. Spotkanie to wzbudziło bardzo pozytywne emocje zarówno wśród społeczności naszej szkoły, jak i szkoły partnerskiej. To wydarzenie stanowiło dla nas niezwykłe wyzwanie technologiczne, którego koordynacją zajął się Pan Tomasz Gielas. Nad całością czuwały koordynatorki projektu Pani Katarzyna Wrońska oraz Pani Mariola Świerkosz.

foto i video-relacja: Kamil Olszówka 2H/F