Kolejne sukcesy naszych pływaczek

W dniu 10 stycznia 2023 r. na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody pływackie w ramach Licealiady szkół średnich.

 W 4 stylach pływackich na dystansie 50m. rywalizowali chłopcy i dziewczęta z 4 szkół powiatu suskiego. Jak było do przewidzenia w stylu dowolnym w kategorii dziewcząt,  wygrała mocno utytułowana pływaczka UKS Jasień, a zarazem uczennica naszej szkoły Wiktoria Gracjasz z klasy 1Ga. Tuż za nią na 2. miejscu uplasowała się również uczennica naszej szkoły Ilona Świętek z klasy 3Ga. Obie zawodniczki uzyskały awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w marcu br.

Dla pozostałych reprezentantów „Witosa” zawody te były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji sportowej z młodzieżą,  która na co dzień trenuje pływanie w klubach i szkółkach pływackich z terenu powiatu suskiego.

Opiekunem uczniów na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Wacław Biedrawa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.