Wizyta naszych uczennic  w Centrum Praw Kobiet w Krakowie

W dniu 1 lutego uczennice klasy 4REp w składzie OLiwia Liszka, Julia Sala oraz Maria Surzyn udały się na wizytę do CPK w Krakowie w celu przekazania zebranych przedmiotów materiałów uzyskane w trakcie zbiórki charytatywnej przed feriami. Wizyta ta była kolejnym etapem projektu realizowanego przez uczennice pod opieką Fundacji Zwolnieni z Teorii. Tytuł projetu to Say it Louder. Poniżej osobista relacja uczennic ze spotkania oraz fotorelacja.

Szkolny Koordynator projektu

Mariola Świerkosz

Oliwia Liszka, 4REp: „Pierwszego lutego udało nam się pojechać na spotkanie z pracownicami Centrum Praw Kobiet w Krakowie. Jakże to było inspirujące! W miłej atmosferze rozmawiałyśmy na wszystkie interesujące nas tematy i chętnie zadawałyśmy nurtujące nas pytania m.in. dotyczące pracy w fundacji. Dowiedziałyśmy się jak wygląda ich działalność, z jakimi trudnościami się mierzą na co dzień, od kiedy funkcjonują i w jaki sposób pomagają kobietom i ich dzieciom, będącymi ofiarami przemocy domowej. Statystyki zgłaszających się kobiet o pomoc jest naprawdę przerażająca! Dyrektor oddziału zdradziła nam, że cel na pierwszy rok to było 300-400 kobiet. A obecnie takie liczby pojawiają się co miesiąc! Ponadto większość z nich to nowe osoby!

Bardzo dziękujemy wszystkim, który włączyli się do naszej zbiórki! Drzemie w Was ogromna siła!

Dziewczyny z SAY IT LOUDER