Zwolnieni z Teorii – inicjatywa społeczna uczniów naszej szkoły

Uczniowie klasy 3 IN Konrad Gach, Karol Zyzański, Marcel Szpak i Robert Worwa biorą udział w projekcie Zwolnieni z Teorii.

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych, których celem jest angażowanie jak największego grona uczniów do niesienia pomocy w swoim otoczeniu poprzez akcje i kampanie. 

Projekt Konrada, Karola, Marcela i Roberta skupia się wokół problemów młodzieży z uzależnieniami i problemami psychicznymi często wynikającymi ze złego towarzystwa bądź odrzucenia od grona rówieśników.  Uczniowie podjęli szereg działań, aby nagłośnić swój projekt.

W mienionym tygodniu spotkali się z uczniami klas pierwszych na lekcjach wychowawczych w celu przedyskutowania tematów poruszanych w projekcie. Przygotowali również w porozumieniu z kolegami i koleżankami z technikum reklamy plakaty, które wkrótce znajda się na korytarzach szkoły.

Poniżej podsyłamy ciekawe materiały otrzymane od inicjatorów kampanii „Zwolnienie z teorii”.

WPŁYW ALKOHOLU NA ORGANIZM

WPŁYW NIKOTYNY NA ORGANIZM

WPŁYW NARKOTYKÓW NA ORGANIZM

ODRZUCENIE PRZEZ RÓWNIEŚNIKÓW

DEPRESJA