Aqua aerobic

W dniu 13 marca uczniowie z klasy 1E i 3 Ga w ramach lekcji wychowania fizycznego wzięli udział w zajęciach na basenie. Pod opieką mgr Anny Żaczek i Katarzyny Trzop – Kukla doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz uczestniczyli w zajęciach aqua aerobiku. Taka forma ćwiczeń w wodzie łączy w sobie cechy aerobiku, ćwiczeń siłowych oraz gimnastyki korekcyjnej. Od lat ćwiczenia w wodzie zalecane są pacjentom jako forma rehabilitacji w przypadku problemów układu kostnego i stawowego, czy nawet po przebyciu skomplikowanych operacji. Trening w wodzie ma to do siebie, że nie obciąża stawów i kręgosłupa, a pozwala na rozwój wytrzymałości mięśniowej. Poprawia sprawność i wydolność fizyczną organizmu. . Aqua zumba jest również sposobem na oswojenie się w środowisku wodnym dla osób nie umiejących pływać.

Na basenie nie musimy wyłącznie pływać – można wykorzystać naturalny opór stawiany naszemu ciału przez wodę i zacząć w niej ćwiczyć. Taka forma aktywności jest polecana każdemu, bez względu na stan zdrowia, czy kondycję oraz wiek.