ZŁOTA WIKTORIA

21 marca 2023 roku, w pierwszy dzień wiosny, na krytej pływalni w Myślenicach odbyły się zawody pływackie w ramach współzawodnictwa sportowego szkół średnich na etapie finału województwa małopolskiego dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: mistrzyni i vice-mistrzyni powiatu suskiego w pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym (kraul) :Wiktoria Gracjasz z kl. 1Ga i Ilona Świętek z kl. 3Ga.

Ilona w swojej grupie zajęła 2 miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 16 pozycji na 33 startujące zawodniczki z całego województwa małopolskiego.

Wiktoria natomiast nie miała sobie równych.  Swój bieg ukończyła jako pierwsza z czasem 26.86 sek., zostawiła za sobą wszystkie zawodniczki i zajęła  I- miejsce,  deklasując rywalki, w tym drugą zawodniczkę o ok. 1.5 sek. a trzecią o blisko 2 sek. Trzeba tutaj dodać, że Wiktoria była najmłodszą zawodniczką w stawce i odprawiła o wiele starsze od siebie rywalki.

Był to również pierwszy start Wiktorii w finale wojewódzkim w ramach licealiady młodzieży szkól ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów oraz determinacji w dochodzeniu do swoich sportowych celów.

Ze sportowym pozdrowieniem ” CZOŁEM”. Wacław Biedrawa.